ویدانه لودینگ
راهنمای ویدامگ

«ویدامگ» خدمتی جدید از سرویس ویدانه است. ویدامگ نیز مانند ویدانه کاربر محور (UGC) می‌باشد یعنی تمام محتوای آن را کاربران عرضه می‌کنند.در ویدامگ شما می‌توانید برای خود یک صفحه بسازید و با آن کسب درآمد کنید. کسب درآمد از دو طریق فروش اشتراک و یا تبلیغات صورت می‌پذیرد. در ادامه به راهنمای ویدامگ پرداخته می‌شود. دقت داشته باشید ساخت ویدامگ، رایگان بوده و هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

راهنمای ویدامگ

 1. برای ساخت ویدامگ ابتدا وارد سرویس ویدانه شوید.
 2. در قسمت پروفایل، گزینه ایجاد ویدامگ را انتخاب کنید.
 3. دو گزینه «حقیقی» و «حقوقی» پیش روی شماست. در صورتی که شخص حقیقی هستید، گزینه حقیقی و در صورتی که برای سازمان، ارگان یا نهادی می‌خواهید این صفحه را ایجاد کنید، گزینه حقوقی را انتخاب کنید. در ادامه هر بخش توضیح داده می‌شود.
  • حقیقی: در این قسمت باید نام فارسی و انگلیسی ویدامگ خود را بنویسید. همچنین می‌بایست قوانین و مقررات ویدامگ را بپذیرید. لذا تقاضا می‌شود قوانین و مقررات را به دقت مطالعه فرمایید. در اینجا می‌توانید برای ویدامگ خود یک عکس پروفایل نیز انتخاب کنید. با انتخاب گزینه «ایجاد»، ویدامگ شما ساخته می‌شود.
  • حقوقی: برای ایجاد ویدامگ حقوقی، می‌بایست اطلاعات سازمان، ارگان و یا نهاد مربوط را به صورت دقیق وارد کنید. در این قسمت اطلاعاتی مانند نام، تصویر روزنامه رسمی، نامه رسمی، تعداد افراد، شماره اقتصادی، شماره شبا و شماره حساب سازمان از شما گرفته می‌شود. همچنین در این قسمت گزینه قوانین و مقررات ویدامگ نیز باید انتخاب شود. پیش از ورود به مرحله بعد، حتما قوانین و مقررات را به صورت دقیق مطالعه بفرمایید. در قسمت‌هایی که مورد سوال باشد، گزینه علامت سوال را انتخاب کنید تا راهنمایی لازم صورت گیرد.
 4. پس از ساخت ویدامگ، وارد صفحه مدیریت ویدامگ خود می‌شوید. در منوی ویدامگ گزینه‌های زیادی وجود دارد تا امکانات متنوعی را در اختیارتان قرار دهد. در ادامه به بررسی هر گزینه پرداخته می‌شود.
  • ویدانه: شما را به صفحه اصلی ویدانه انتقال می‌دهد.
  • داشبورد: جزئیات ویدامگ خود را مشاهده خواهید کرد.
  • آپلود: به سه شکل می‌توانید ویدیو مورد نظر خود را بارگزاری کنید.
   1. با جستجو در سرویس ویدانه، ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کرده و در ویدامگ خود انتخاب کنید. توجه کنید که بازنشر محتوا در ویدامگ بلامانع است.
   2. می‌توانید به صورت مستقیم ویدیو مورد نظر خود را بارگزاری کنید.
   3. لینک ویدیو مورد نظر خود را وارد کنید و نوع سرور آن را مشخص کنید. ویدامگ به صورت خودکار ویدیو مورد نظر شما را بارگزاری می‌کند.
  • ویدیوهای من: دو قسمت در این بخش وجود دارد.
   1. پیش‌نویس‌ها: برای هر ویدیو باید مشخصات آن به صورت کامل ذکر گردد. هر ویدیویی که بارگزاری شود ولی دارای مشخصات نباشد، در این قسمت قرار می‌گیرد.
   2. منتشرشده‌ها: ویدیو مورد نظر پس از تکمیل اطلاعات در این قسمت قرار می‌گیرد.
    دقت داشته باشید ویدیوهای ویدانه قبلا بازنگری شده‌اند و نیاز به تایید مجدد ندارند. اما ویدیوهایی که به دو طریق دیگر بارگزاری می‌شوند، نیاز به تایید اپراتور دارند. در ستون «وضعیت»، می‌توانید وضعیت ویدیو خود را مشاهده کنید.
  • قفسه: ویدامگ به شما امکان می‌دهد برای ویدامگ خود، دسته‌بندی‌های متنوعی را تشکیل دهید. برای انجام این کار به بخش قفسه مراجعه کنید.
  • تجزیه و تحلیل: در این قسمت به صورت تخصصی به بررسی ویدامگ خود بپردازید. مثلا می‌توانید ویدیوهای برتر خود را مشاهده کنید. و یا می‌توانید در بازه‌های زمانی مختلف، تعداد بازدیدکنندگان ویدامگ را ملاحظه بفرمایید.
  • نظرات: در این بخش تمامی کامنت‌های ویدیوهای شما به نمایش در می‌آید. از اینجا می‌توانید به آن‌ها پاسخ کنید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.
  • درآمدزایی: این قسمت فقط در ویدامگ‌های حقیقی قابل مشاهده است. برای کسب درآمد در ویدامگ‌های حقیقی باید 200 نفر آن صفحه را دنبال کنند و همچنین در 12 ماه اخیر، بیش از 1000 ساعت از ویدیوهای آن صفحه دیده شده باشند. کاربران حقیقی در بخش درآمدزایی می‌توانند وضعیت خود را در این باره مشاهده کنند و بعد از دستیابی به آن، درخواست خود را مبنی بر درآمدزایی ارسال کنند. جزئیات آن در قسمت قوانین و مقررات ویدامگ نوشته شده است.
  • اعلان‌ها: در این بخش لایک‌ها، نظرات و دنبال‌کنندگان خود را مشاهده خواهید کرد. همینطور در این بخش برای ویدامگ‌های حقوقی نیز تعداد اشتراک‌های خریداری شده مخاطبانشان نشان داده می‌شود.
  • تنظیمات: برای ویرایش اطلاعات حساب کاربری، به این بخش مراجعه کنید. علاوه بر این می‌توانید عضویت خود را از این بخش لغو کنید. توجه داشته باشید که با لغو عضویت، تمامی ویدیوهای شما از دسترس خارج می‌شود.
  • خروج از حساب: از حساب کاربری خود خارج می‌شوید.
 5. تمامی ویدامگ‌ها اعم از حقیقی و حقوقی می‌توانند از طریق ویدانه در مجموع 50 ویدیو و از دو روش دیگر در مجموع 100 ویدیو را در ویدامگ خود قرار دهند. برای بارگزاری بیشتر ویدیوها، نیاز به خرید آپلود است.